Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Push notifikace a oznámení nově webu

23. led 2020 00:14 #141580
Odpověď od Cufe
Admin
Bongu, zkoušel jsem push notifikace zprovoznit na jednom webu. Zprovoznil jsem, ale zjistil jsem, že to má (za mě) značné mezery ve funkčnosti.
Ne vždy notifikace přišla (PC i mobil), problémy s prohlížeči, automatika.
Jsem z toho trochu zklamaný.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

23. led 2020 18:58 #141588

24. led 2020 17:34 #141593
Odpověď od Cony
Moderátor
Zprovoznil jsem push notifikace na jiném systému než Joomle, bez prostředníka, přímá implementace a zatím spokojenost.
Know how a knihovny už mám připravené, ještě najít čas, ale mám to v plánu implementovat pro Joomlu. Automatizace pomocí pluginů (např. upozornění Phoca cart na nedokončený nákup, nový článek apod..)

Jen ten čas... :(

24. led 2020 18:45 #141594
Odpověď od H13
Admin

upozornění Phoca cart na nedokončený nákup


Jo, tak to by bylo hodně slušný :-)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

24. led 2020 21:16 #141595
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

upozornění Phoca cart na nedokončený nákup


Mno je to sice zase OT:

No já, po vlastní zkušenosti, že na všech webech notifikace vypínám. kde mě tím chtějí furt otravovat, raději používám acymailng. který mi funkci opuštěný košík detekuje a následně se klientovi připomene.
A pak už si do šablony emailu mohu nasázet informace jaké chci.

První verze byla, že jsme na tajnočku naimplementovali to, že pokud vyplním v košíku email, ihned jde adminovi email, že právě někdo nakupuje.
Jakmile nepřišla objednávka do hodiny, admin manuálně na daný email napsal, že proč jako nedokončil člověk nákup?
A světe div se, většinou ti lidi šli a objednávku dokončili :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Cony

24. led 2020 22:08 #141596
Odpověď od Cony
Moderátor
Supr zkušenost z praxe Rudo :) Právě ta možnost upozornění na opuštěné košíky byla idea proč to celé zprovoznit.

Ještě si nejsem jist jak přesně bude fungovat to vyžádání si souhlasu, ale počítám s několika variantam
- přímý popup hned po otevření stránek, jak to maj některý weby (to je dost otravný, ale možná zase dost lidí to odklikne)
- nějaký výsuvný modul alá cookies lišta (už jsem to taky někde viděl, dává to větší možnost uživatele oslovit, vysvětlit mu o co de)
- nějaký statický modul, který si admin stránek dá kam chce (třeba až do můj účet nebo jinam)

Asi až praxe ukáže, co má nejlepší účinnost...

Powered by Fórum