Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Ruština na webu Joomla (Aliasy)

02. úno 2012 12:35 #88594
Odpověď od Ondřej Hlaváč
Začátečník
Standardně můžete mít dnes již url v tomto tvaru (v azbuce), velké vyhledávače to schroustají, ale i tak to zatím není doporučovaný postup. Prohlížeče to taky zobrazí dobře, ale při kopírování se to zaenkóduje vámi uvedeným způsobem.
Pokud máte J2.5, tak v Globálním nastavení na kartě Stránky je sekce Nastavení SEO. Tam je přepínač Unicode aliasy, který ovlivňuje, zda budou aliasy ponechány v Unicode (tedy ve vašem případě azbuka) nebo zda budou transliterovány.
V J2.5 je transliterace navržena velmi pěkně a tak záleží na národních překladatelských týmech, zda budou mít ve svém balíčku správnou tabulku. Například v perštině jsem si ji musel dodělat sám, ale azbuka ji sad mít bude (ono stejně perština přepsaná do latinky je docela pitomina).
Navíc rusové jsou zvyklí na takto přepsanou azbuku a jsou ji schopni bez problémů číst.

02. úno 2012 13:09 #88596
Odpověď od Miloš
Začátečník
Zkusil jsem vypnout Unicode aliasy, ale beze změny, vůbec to nereaguje...:(

02. úno 2012 13:54 #88599
Odpověď od Bong
Moderátor
Takže problém není v zobrazení URL v adresním řádku, ale po zkopírování URL z řádku a vložení do Word, Outlook, ... Pochopil jsem dobře?

Jediné co mi nedělalo problém je zkopírování a vložení z IE9. Jenže na tenhle problém nebudou mít změny v Joomle vliv. Ale tipuji, že na PC z ruštinou to bude fungovat bez problémů.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. úno 2012 14:38 - 02. úno 2012 14:39 #88603
Odpověď od Miloš
Začátečník
Problém to není, v prohlížečích je to vidět ok, chrome (cz), ie 9 (eng) zobrazuje v azbuce korektně, ale jen když se link vloží do wordu, outlooku atd... tak se preenkóduje na šílený url (i když funkční), ale stejně, lepší by bylo v latince určitě, jen jak na to, přepínač unicode alias nereaguje nijak, phoca alias plugin je na J1.5... ?
Podívejte se sám... ru.fitmin.cz/

Powered by Fórum