Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

iFrame - zobrazení článku

19. bře 2016 10:54 #126313
Odpověď od carlos
Uživatel
Dobré sobotní dopoledne,
ještě jsem narazil na jednu věc, která s iFrame souvisí - když už jsem do rámu dostal samostatný článek, nedaří se mi jej adekvátně naformátovat. Respektive v rámci stylování v html kóodu článku celkem ano, ale raději bych aby si článek vzal styl z css souboru. Zkoušel jsem nadefinovat třídu v globálním css a použít pouze "class" v html článku, ale bohužel to příliš nefunguje. Stejně tak nefunguje ani "přípona třídy modulu" přímo u modulu "iframe - obálka".
Měl by prosím vás někdo radu, jak toto ošetřit?

19. bře 2016 23:36 #126325
Odpověď od Cony
Moderátor
Obsah zobrazený v iframe nelze naformátovat pomocí stylu obalujících stránek. Je to v podstatě nové okno prohlížeče s otevřenými dalšími stránkami. Musíte jej tedy formátovat v rámci obsahu zobrazeného v iframe. V tomto případě bude záležet na Vaší šabloně, jak má pořešené zobrazení typu "component", jaké styly do něj nahrává. Použijte Firebug nebo jiné vhodné rozšíření v prohlížeči (Ctrl+F12) a prozkoumeje si kód který Vám iframe zobrazuje. Popř. si přímo zobrazte zdrojový kód.
Poděkovali: carlos

20. bře 2016 10:58 #126326
Odpověď od carlos
Uživatel
Opět děkuji za rychlou odpověď.
V celkovém zdrojovém kódu pod "Component" je pouze toto:

<!-- Component -->

<div id="container" class="span12">

<div id="main" class="main-box">
<div class="item-pagehome">


Zatím mám článek v iframe formátovaný "natvrdo" v html editoru článku - toto formátování pak v podstatě obsahuje zdrojový kód přímo iframe a jediný css na který odkazuje zdroják iframe je tato:

<link href="/templates/ewr/css/print.css?v=1" rel="stylesheet" type="text/css" /> <!-- stylesheet -->


Zde se omlouvám, ale nevím co prezentuje označení "?v=1" za jménem stylu....

20. bře 2016 23:26 #126329
Odpověď od Cony
Moderátor

Pexeso napsal: Zde se omlouvám, ale nevím co prezentuje označení "?v=1" za jménem stylu....

Nic. Některé šablony toto používají aby se vyhnuly cacheování staré verze CSS, tedy pokud CSS změníte, aby došlo k jeho obnově v prohlížeči ihned. Musel by jste pak ale změnit i to volání, aby po změně bylo třeba ?v=2

21. bře 2016 14:16 #126338
Odpověď od carlos
Uživatel
Super, opět děkuji za reakci. Už je to odladěno!

Powered by Fórum