Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Obrázek na pozadí / iFreedom-FJT přiložen css

10. zář 2012 16:02 #97161
Odpověď od Cony
Moderátor
I v chrome i ve Firebugu je také možnost označit prvek a vidět CSS.
Máte u backround-image správnou syntaxi? tj něco jako
Code:
backround: #fff url(../images/backround.jpg) top center no-repeat;
Více k css naleznete třeba zde .

10. zář 2012 17:01 #97164
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
najdete si styles.css v sablone
na radku 12 mate cca toto:
Code:
.background { background: none repeat scroll 0 0 #E1E1E1; position: absolute; width: 100%; }
zmente to na:
Code:
.background { background: url("http://mujobrazek.jpg") no-repeat scroll center top transparent; position: absolute; width: 100%; }

pripadne si upravte obrazek tak, aby se dal opakovat (pak nebude no-repeat, ale repeat), nebo jej zmente tak, aby mohl v dolni strane prechazet v bravu (pak nebude transparent, ale #hexakod)

Joomla! pro každého

10. zář 2012 18:13 #97165
Odpověď od Alias75
Nováček
Omlouvám se za pozdní reakci, ale byl asi nějaký výpadek fóru. Načítání jedné stránky 00:05:26 ne děs. A odzkoušeno i na telefonu přes EDGE.

K věci.
Našel jsem kod
Code:
.background {position: absolute;width: 100%; background:#e1e1e1 ;}

a zaměnil jsem ho za
Code:
.background { background: url("hotel/templates/ifreedom-fjt/images/les.jpg") no-repeat scroll center top transparent; position: absolute; width: 100%;}

který poslal ghost. Bohužel se na zobrazení nic nezměnilo. Tedy resp zmizela šedá barva a je tam už jen bílá. Takže místo to bude správné, ale už nevím jak mám změnit cestu k obrázku, protože je to jediná chyba která mne napadá.

Jinak reálná cesta k obrázku je :

C:\wamp\www\hotelorion\templates\ifreedom-fjt\images\les.jpg
Poděkovali: CrocodilusCZ

10. zář 2012 18:16 #97166
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
V tom případě to máte správně, až na tu cestu. Samozřejmě nelze odkazovat na C:, nýbrž obrázek musí být někde na serveru.

10. zář 2012 18:26 - 10. zář 2012 18:28 #97168
Odpověď od Alias75
Nováček
To bych řekl že nemáte pravdu. Jestliže to testuji na localu (z textu je to i patrné, že to jedu na wampu a i jsem to psal) tak obrázek musím mít u sebe na pc, ne?

Ta chybka "hotel" vs "hotelorion" v cestě opravena a stejně bez efektu.

10. zář 2012 18:28 #97169
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
Teď mi došlo, jestli to děláte na localhostu, jakože asi jo, tak samozřejmě musí být cesta k obrázku localhost/blablabla.jpg

prostě nemůže tam být cesta C:...

Powered by Fórum