Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Oprava šablony

20. srp 2012 00:15 #96438
Odpověď od Cony
Moderátor
IE7+ ? Uff, už ani Google nepodporuje IE 7 :-)

20. srp 2012 07:05 #96439
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
google mozna, ale vysvetli to klientovi, ktery ma web/eshop a napr ie7+ie6 je vice jak patnact procent navstevniku

uz se to tady resilo mockrat - ne kazdy muze mit posledni verze (statni sprava, velke firmy, ...)

a kazdy dobry webmaster odladi web pro vse, co je pouzivane
nema smysl to tu opet resit, takovy je fakt

Joomla! pro každého

20. srp 2012 12:38 #96453
Odpověď od Cony
Moderátor
No, nejen Google. Ne kazdy muze mit posledni verze, nicmene IE6 je uz trochu moc. Ono i IE7 je uz dost stary. Zkuste si dnes na benzinkach sehnat 91ku benzin do skody 105 :P Nebo na Windows 7 rozchodit stare ucetnictvi pro DOS.

"a kazdy dobry webmaster ... takovy je fakt " - to je jen utocna retorika, fakt rozhodne ne.

Nicmene rici zakaznikovi NE je samozrejme nekdy o dost tezsi nez ho presvedcit.

20. srp 2012 14:19 #96457
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
pokud jste delal nekdy pro statni instituci ci pro velkou firmu, pak pochopite (je tu o tom tusim i hezky post od svatase, doporucuji precit)

pokud jde o klasicke weby nejake firmy, ktera potrebuje jen nejakou vizitku
atd., tak samozrejme tam je to o necem jinem

ad. "a kazdy dobry webmaster odladi web pro vse, co je pouzivane"
nejde o utocnou retoriku, ale o fakt, protoze pokud je webmaster "prace" neni dobry
web ma byt udelan poradne a ne jen nejak splacan, ze k jadru nahraji to a tamto a hura a je web
(neni to nas Vas, je to mysleno obecne)


to nacitnani JP je udesne, neslo by s tim neco udelat?

Joomla! pro každého

21. srp 2012 14:26 #96477
Odpověď od Cony
Moderátor
No, se státním sektorem jsem ještě čest neměl, nevím zda zaplaťbůh nebo bohužel. S velkými firmami ale mám zkušeností hojně, sice z jiné oblasti IT, a vím že to s nimi rozhodně jednoduché není.

Stoprocentně s Vámi souhlasím, že web má být dobře udělaný již od konceptu, ne jen splácaný. Bohužel s tím se v poslední době setkávám právě v oblasti Joomly, kde to základní nainstalování, koupení šablony a nastavení pár modulů dnes dělá každý druhý "webmaster". Několik stránek v Joomle jsem již takto přebíral, a je to vždy docela k pláči, hlavně když je přeci "už jen potřeba dodělat tuhle drobnost" :)

S čím spíše polemizuji je ta podpora starých prohlížečů (nejen IE, nedávno jsem potkal třeba FF 2.0). Chápu, že si to může klient vymínit, ale IE 6 už ze zásady nepodporuji, a IE7 řeším obvykle zakázáním kompatibilního módu pro IE8 a IE9. Přeci jen ze statistik je IE6 (alespoň na stránkách které spravuji) pod půl procenta a IE7 v jednotkách procent.

Powered by Fórum