Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

uprava sablonY

11. čvn 2012 08:31 - 11. čvn 2012 08:32 #94513
Odpověď od David
Uživatel
Je bezva. Mám ho v oblíbených a už jsem díky němu nainstaloval Dummy Ipsum, FireZillu a WebDeveloper (i když ten jsem později nahradil FireBugem, který mi přijde lepší) a každou chvíli tam kouknu. Jen ten seznam šablon zdarma není úplně aktuální ale nečekám, že to budeš/te denně procházet a kontrolovat. :)

Ale ať nejsem úplně OT:

Nainstaloval jsem si plugin pro volbu velikosti písma a nelíbí se mi jeho poloha. Částečně jsem ji upravil pomocí vlastnosti margin-top (-20px;), ale cítím, že to není úplně ono. margin-top: -20px; Je to vidět na přiložených obrázcích: www.dropbox.com/gallery/46503894/1/Joomla?h=4d466e Na druhém obrázku je div těch tlačítek, ze kterého lezou nahoru.

Ten div pro tlačítka je takový "opuštěný" a tlačítka se cpou nahoru. Ale za boha nemůžu přijít na to, jak je hodit do toho divu s nadpisem. Kdyby to nebyl plugin, ale jen část css kódu, tak bych si asi poradil, ale takhle nemám tušení, s čím vším je to provázané.

S tím souvisí druhá otázka. Když nainstaluji plugin, může se změnit i původní css soubor, např. position.css, nebo na jeho změnu nemá plugin "oprávnění"?

11. čvn 2012 09:57 #94517
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
firebug a web developer jsou dve uplne jinak pouzitelna rozsireni
firebug: live uprava kodu
web developer: moznost zapinat/vypinat veci typu css, obrazky, ukazka struktury nadpisu, ...

prve zacnu dotazem, proc ten plugin chcete?

do divu s nadpisem je bez predlani php daneho pluginu nedostanete
muzete jej dostat na uroven divu s nadpisem, ale jen pomoci css
osobne si ale myslim, ze toto neni vubec podstatne, protoze jakmile budete mit delsi nadpis (dva radky), tak vam, pokud si v css neupravite i jej, zaleze pod tlacitka, protoze tlacitka budou o vrstvu vyse

plugin ma sve css (nekdy) a do css sablony nezasahuje (max muze mit pouzitou stejnou tridu, coz bude delat neporadek)

Joomla! pro každého

11. čvn 2012 10:16 #94519
Odpověď od David
Uživatel
Díky za odpovědi. FireBug používám jak na live úpravu, tak i na zobrazení, co je co, kde to končí a tak. K Web Developeru asi dospěju časem.

Ten plugin chci, protože se mi ten původní nelíbil a tento mi i barevně ladí s designem stránek. Pokud by šlo o mně, je takový plugiin zbytečný, ale spoustě uživatelů by se mohl hodit.

Pokud by to vyžadovalo zásah do php, udělám to jinak. Dobré by bylo dát div s pluginem nad nadpis, ale to taky nevím jak. Ve FireBugu to sice vidím ty dva řádky kódu hezky nad sebou, které by v klasickém html šly prohodit, ale jak to jde vše přes server, tak nevím, jak toho dosáhnout. Nejdřív, plugin a až pak nadpis by bylo výhodné v případě delšího nadpisu, jak píšete.Takže asi udělám nějaký "css hack". :-)

11. čvn 2012 13:14 #94525
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
pokud jej chcete jinde, je nutna php zmena
kouknete na php toho pluginu (predpokladam, ze jich ani nebude vice a ani nebude prilis slozity) a zkuste hledat neco jako display, after, headding ci podobne (vestim z koule, nemam to pred sebou)

Joomla! pro každého
Poděkovali: David

11. čvn 2012 17:46 - 11. čvn 2012 17:46 #94531
Odpověď od David
Uživatel
No on není možná složitý pro někoho se zkušenostmi. Ale pro mě ano a navíc je autor španěl a názvy proměnných tomu odpovídají. :-) Ale stejně díky. Nechám si to jako bonbonek, až bude zbytek webu hotový.

pro zajímavost: www.dropbox.com/s/ikujtoivzemuoxc/articlepxfontsize_j16.php

23. čvn 2012 19:38 #95000
Odpověď od protektor
Začátečník
Zdravím, jsem úplný začáteční s joomlou a chtěl bych se zeptat na jednu věc. Nahraji si šablonu, ale když ji dám její náhled při úpravách, zobrazí se mi toto (viz příloha)
Snažím se postupovat podle tohoto návodu

Ale nevím kde dělám chybu.
Díky

Přílohy:

Powered by Fórum