Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Kódování češtiny ve jménu souboru s přílohou

10. led 2021 01:02 #143517
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Joomlapack?
To je k čemu?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. led 2021 03:19 #143518
Odpověď od Bong
Moderátor

Rudolf napsal: Joomlapack? To je k čemu?


JoomlaPack je předchůdce Akeeba Backup. Ale to je opravdu historie, protože pro Joomla 1.5 už byla a stále je komponenta Akeeba Backup dostupná.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

10. led 2021 09:30 #143519
Odpověď od vlada
Nováček
Hezký den, noční zkoušky potvrdily následující:

1)Pokud na local do rozbaleného webu vrátím složku se soubory s přílohami staženou přes FTP, pak Attachment 2.1 funguje výborně. Lze vkládat i nové přílohy s diakritikou.

2)Pokud provedu upgrade na Attachments 2.2 (nutné k migraci na verzi 3.0 a výš), nebo instalaci Attachments 3.2 na migrovaném webu na Joomle 2.5, pak načítání a vytváření příloh s diakritikou přestane fungovat.

3)Prohledal jsem všechny moduly, které jsem našel na výskyt UTF-8 či ISO. Nenašel nic podezřelého.

4)Hledal jsem i místo v kodu, které určuje, kam se přílohy ukládají. U mě do složky 0_prilohy, po upgrade či instalaci do složky attachments. Zatím jsem změnu taky nenašel. Za těch 10 let jsem dost pozapomněl :-((

5)Attachtments má funkci nazvanou "Update attachment system filenames to Attachments 2.5 form", nevím, zda funguje, protože pokud ji zavolám, tak skončí prázdnou stránkou.

6)Plánuji vyzkoušet nainstalovat WAMP vyšší verze. Netušítě někdo, zda se nepoškodí stávající verze instalace WAMP 2.4?

10. led 2021 10:22 #143521
Odpověď od vlada
Nováček
Oprava bodu 1 - nová příloha se rovněž uloží se jménem s náhradními znaky místo diakritiky. Když se ale opraví na správný název s diakritikou, jde normálně načíst.

14. led 2021 08:50 #143540
Odpověď od vlada
Nováček
Takže na závěr konstatování, že problém se vyřešit nepodařilo a všech 790 souborů příloh muselo být překontrolováno a zbaveno diakritiky. Kde má Attachment problém jsem nenašel. Prostě vytvoří název souboru podle jiného kodování, než v jakém ho uloží do databáze. Zajímavé je to, že v backendu ve správci příloh dokáže tlačítko Download načíst přílohu správně, pokud soubor přejmenuji s diakritikou podle názvu v databázi. Ve frontendu to ale nezvládne a už ve stavovém řádku zobrazuje URL (cestu) s pokopanou diakritikou.
Takže závěrem - poučte všechny uživatele vašich webů, aby v názvech souborů nepoužívali diakritiku, i když to na webu zdánlivě vše funguje. Až si přenesete web na local k migraci, můžete mít velký problém :-(
Poděkovali: Bong

Powered by Fórum